ECOCHEESE

Je ekologický projekt, ktorého cieľom je zábavnou formou učiť deti, rodiny a jednotlivcov triediť použité batérie a akumulátory. Je to zároveň štýlová zberná nádoba na použité batérie, ktorú dostane každý záujemca do svojej poštovej schránky.

Prevádzkovateľom projektu je ASEKOL SK s.r.o., nezisková organizácia zodpovednosti výrobcov pre elektrozariadenia, batérie a akumulátory, ktorá bola v roku 2010 založená významnými výrobcami a dovozcami. ASEKOL SK organizuje a financuje celoštátny systém zberu, dopravy a spracovania elektroodpadu, použitých batérií a akumulátorov.

VEDELI STE, ŽE...?

92 ks

Do ECOCHEESE boxu sa zmestí až 92 tužkových batérií.

3492 miest

ECOCHEESE naplnený použitými batériami môžete odovzdať na 3492 zberných miestach a stále pribúdajú nové.

650 kg

Recykláciou 1 tony batérií získame až 650 kg kovov ako druhotných surovín.

Novinky

Poďte s nami recyklovať!

Viete, že podľa prieskumov sa v priemernej domácnosti nachádza až 49 kusov použitých batérií? Neskladujte Vaše baterko-myšky zbytočne doma.

Švédi ako vzor v recyklácií

Z výskumov vyplýva, že v triedení odpadu stále tak trochu zaostávame. Recyklujeme ho len dvadsať percent. Naopak napríklad Švédi dokážu s odpadom hotové divy.

Inovatívny projekt zberu použitých batérií a akumulátorov

Prenosné batérie a akumulátory sú najmladšou súčasťou triedeného zberu. Ecocheese je moderný komplexný projekt zameraný na podporu ich zberu a recyklácie.